Historia

Przedszkole Nr 240 istnieje już od 1950 roku. Znajduje się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego, przy ul. Marymonckiej 34.

Od początku funkcjonowanie naszej placówki związane było z potrzebami AWF, bowiem zawsze ponad 50% naszych wychowanków to dzieci studentów i pracowników tej uczelni, a przedszkole jest dla nich placówką ćwiczeniową. Kiedy kierownictwo nad placówką sprawowała pani Stanisława Kalinkiewicz przedszkole miało tylko 3 oddziały.

W roku 1967 pieczę nad przedszkolem objęła pani Halina Jędrak, a placówka zyskała dodatkowy jeden oddział. Przez następnych kilkanaście lata (1972 – 1991) obowiązki dyrektora pełniła pani Bogumiła Kostrzewa. Za jej kadencji placówka została zmodernizowana, wyremontowana i objęta patronatem przez AWF.

W marcu 2000 r. na wniosek rodziców i nauczycieli Rada Gminy Warszawa – Bielany nadała przedszkolu imię „Polskich Olimpijczyków”. Jesteśmy dumni z faktu, że od wielu lat przedszkole nasze cieszy się dużym uznaniem i dobrą renomą w całej Warszawie.

W  grudniu 2020 roku nasze przedszkole obchodziło jubileusz 70-lecia istnienia.